ثبت دامنه (دومین)

دامنه یا دومین یک اسم انحصاری برای دسترسی به سایتها است. یک دامنه از دو بخش تشکیل شده است. قسمت اول اسم اصلی دامنه که با توجه به نام مورد نظر یا نام شرکت شما انتخاب می‌شود و به صورت کاملاً دلخواه انتخاب می‌شود به شرطی که قبلاً توسط شخص دیگری انتخاب نشده باشد. قسمت دوم هم پسوند است که از معروفترین آنها می‌توان به ir، com، net و org اشاره کرد. دامنه‌های دات آی آر دامنه ملی ایران هستند که برای خرید آنها حتماً باید  در سایت http://nic.ir ثبت نام کرده باشید.

انتخاب دامین

بهتر است نام دامین انتخابی با معنی باشد و بیانگر نوع فعالیت سایت باشد. در این صورت بیشتر در ذهن باقی می ماند و همچنین مخاطب با مشاهده تطابق نام وب سایت با نیاز خود، نسبت به بازدید از سایت تمایل بیشتری خواهد داشت.
با وجود آن که این موضوع بسیار بدیهی به نظر می‌رسد اما بسیاری از شرکت‌ها در همین انتخاب ساده نیز اشتباه می‌کنند. نام دامنه شما، بر روی برند و نام تجاری کمپانی‌تان تاثیر می‌گذارد. انجام این کار، یعنی هم‌نام بودن نام شرکت با نام دامنه، شناسایی نام تجاری شما را برای مشتریان راحت‌تر می‌کند.
تا جایی که امکان‌پذیر است نام دومین خود را کوتاه انتخاب نمائید. البته این بدین معنا نیست که نام سازمان، شرکت و … خود را نادیده بگیرید. شما می‌توانید قسمتی از نام شرکت و یا مخفف آن را بعنوان نام واحد انتخاب نمائید.
املای نام دومین شما بهتر است به گونه‌ای باشد که بصورت شفاهی به راحتی قابل انتقال باشد و یا حداقل نیاز به هجی (spell) کمتری داشته باشد.

دامنه مورد نظر را جستجو کنید